Persoon

Vaata, millised staarid võtsid Kuldgloobustele kaasa naisõigusluse aktivistid

Allikas: cosmopolitan.com 08.01.2018, 19:45

Praktiliselt kõik Kuldgloobuste auhinnagala naiskülalised olid riietatud musta, et protesteerida Hollywoodis ja kõigis muudes töövaldkondades levinud seksismi ja ahistamise vastu. Kaheksa näitlejat läksid veelgi kaugemale ja võtsid üritusele kaasa aktivistid, keda nad tunnevad ja imetlevad.

Emma Stone’i külaline oli tennisetäht Billie Jean King, keda ta kehastas filmis „Sugupoolte heitlus“. Aastakümneid võrdõiguslikkuse eest võidelnud Billie Jean King rajas muuhulgas Women’s Tennis Associationi, ülemaailmse elukutseliste naistennisistide organisatsiooni. (MEGA / Scanpix)
Michelle Williams kutsus endaga kaasa Tarana Burke’i organisatsioonist Girls for Gender Equality, mis on pühendunud tüdrukute ja naiste füüsilise, psühholoogilise, sotsiaalse ja majandusliku arengu toetamisele. (PA Images / Scanpix)
Emma Watsoni külaliseks oli Marai Larasi, kes töötab feministlikus mustanahaliste organisatsioonis Imkaan. See võitleb naistevastase vägivalla vastu Ühendkuningriigis. (SIPA / Scanpix)
Susan Sarandoniga oli kaasas Rosa Clemente, esimene afro-latiina, kes on USAs asepresidendiks kandideerinud (2008. aastal roheliste partei kandidaadina). (MEGA / Scanpix)
Amy Poehleri külaline oli Saru Jayaraman, advokaat ja Restaurant Opportunities Centers Unitedi kaasasutaja. Ühing võitleb kõrgema palga ja enamate edutamisvõimaluste eest toitlustusasutustes. (AP/Scanpix)
Laura Derni kaaslaseks oli Monica Ramirez, kes rajas organisatsiooni Alianza Nacional de Campesinas. See võitleb naissoost põllutöötajate võrdsete õiguste eest USAs. (SIPA / Scanpix)
Meryl Streep kutsus endaga kaasa Ai-Jen Poo National Domestic Workers Alliance’ist, mis keskendub võrdsete võimaluste loomisele lapsehoidjatele, põetajatele, koristajatele jt. (SIPA / Scanpix)
Shailene Woodley külaliseks oli Calina Lawrence, Ameerika põlirahvusest aktivist, kes esindab liikumist Water is Life, mis võitleb vee kaitsmise poolt ja fossiilkütuste vastu. (AFP/Scanpix)