Treening

TRENNI ASEMEL VANNI? 4 üllatavat tegevust, mis põletavad kaloreid

Anne & Stiil 20.08.2017, 12:24

Kuum vann

Loughborough’ ülikooli teadlased tegid katse, kus pooltel katsealustest paluti sõita tund aega rattaga ning teisel poolel liguneda samal ajal 40kraadises vannis. Kuigi ratturid põletasid rohkem kaloreid, avastati, et tunnine vann hävitas tervelt 140 kilokalorit, mis võrdub pooletunnise mõnusa jalutuskäiguga.

Nihelemine

Rahutus teeb saledaks! Mis mõttes? Näiteks jala väristamine ning sõrmede ja varvaste närviline koputamine aitavad põletada 10 korda rohkem kaloreid kui rahulikult paigal istumine. On uuringuid, mis väidavad, et nihelemine kulutab lausa 350 kilokalorit päevas. Järeldus: igasugune järjekindel liikumine on teatud mõttes treening.

Teejoomine

Uuringud näitavad, et päevas mitme tassitäie rohelise tee joomine mõjutab tuntavalt keha üldist rasvaprotsenti. Väidetavalt võib agar teejoomine (3–8 tassi päevas) põletada päevas lausa 183 lisakalorit.

Koristamine

Koristama! Teadlased väidavad, et pestes ja kuivatades kraanikausitäie nõusid, võid kulutada kuni 100 kalorit. Küürides aga 35 minutit vannituba, kaotad sama palju kaloreid kui siis, kui veedaksid pool tundi kõndimislindil.

Täismahus artikkel ilmus esmakordselt Anne & Stiili 2017. aasta augustinumbris.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse