Ilunipid | Ilu

VAATA, milline uskumatu ilunipp on Liis Lemsalu kauni välimuse saladus

Reet Härmat 22.07.2017, 18:13

Uues rubriigis kergitavad tuntud kaunitarid katet oma eriskummalistelt ilunippidelt.

Liis Lemsalu armastab looduslikke näomaske ja koorijaid. Juuksehoolduseks on tal lihtne nipp − määrib oliiviõli pähe ja hoiab seda seal vahel lausa ööpäeva. Käib, müts peas, muudkui ringi. Liisi sõnul on tema kuivad juuksed pärast väga rahul!

Lauljataril on aga ka üks saladus, mis pani ilutoimetaja õhku ahmima – silmaümbrushooldus värske kartuli viiludega! Liis tunnistab, et kui ta on vahel väsinud ja silme all ilmuvad lagedale juuspeened kortsud (seda on küll raske ette kujutada), teeb ta endale kartulilõigumaski. Asetab imeõhukese värske kartuli viilu silma alla ja hoiab umbes 15 minutit. Silmaümbrus on pärast imelihtsat protseduuri kui uus, kinnitab kaunitar.

Kartuli muudab väärtuslikuks eeskätt tärklis – süsivesik, mis koos kartulis leiduvate vitamiinide ja mineraalainetega on just see, mida organism vajab. Kartul on üks meie põhitoiduaineid. Mugulad sisaldavad 14–37% tärklist, kuni 2% täisväärtuslikku valku, õun-, sidrun- ja oksaalhapet, B1-, B2-, B6,-, E-, D-, K-, PP-, C-, U-vitamiini, karoteeni, pektiinaineid, mineraalainetest kaaliumi, fosforit, kaltsiumi, magneesiumi, rauda, tsinki jpm. Vinnilise või päikesest põlenud näonaha korral soovitatakse kartulimahlast ja nisujahust maski.

Proovisime omal nahal, kas Liisi ilunipil on tõepõhi all.

Edasi loe juuli Annest & Stiilist! Osta ajakiri mugavalt koju juba täna! Värske Anne & Stiil jõuab sinu postkasti 2 päeva jooksul. Suundu ostma!